Samodejno ustvarjanje izvedbe (šole) za prijavo na izpit
Pogoj za samodejno ustvarjanje izvedbe je prijava s šolskimi AAI-računi in v sistemu SIO.MDM dodeljene ustrezne pravice. |
Mentorji kolesarskega izpita, ki v spletni učilnici Kolesarski izpit izvajate teoretični del kolesarskega izpita, morate imeti urejeno izvedbo (šolo) za prijavo učencev na izpit.
Pri AAI prijavi se vam izvedba ustvari samodejno, če imate v sistemu SIO.MDM (https://mdm.arnes.si) dodeljene ustrezne pravice.
Na šoli vam pravice dodeli skrbnik AAI-računov (ponavadi je to računalnikar), kar je prikazano v poglavju [Dodelitev pravic v sistemu SIO.MDM].
Preverjanje pravic pri AAI prijavi
Mentorji lahko pri AAI prijavi preverite, če imate dodeljene pravice za izvajanje kolesarskega izpita.
-
Prijavite se s šolskim AAI-računom (AAI prijava je prikazana v poglavju [AAI prijava]).
-
Na strani, kjer vam prikaže podatke, ki bodo posredovani storitvi, se pod Upravičenost do storitve pojavi zapis, kot je označen na spodnji sliki.
Če ste ob prijavi enkrat dali kljukico pri Zapomni si privolitev, se vam ta stran ne prikaže. Pravice pa lahko preverite tudi v svojem profilu, kar je prikazano v naslednjem poglavju (Prikaz pravic v profilu).
Prikaz pravic v profilu
Če imate dodeljene pravice za samodejno ustvarjanje izvedb, lahko preverite tudi v svojem profilu.
-
V polju Uporabnikove podrobnosti imate zapis, kot je prikazan na spodnji sliki.
Postopek ustvarjanja izvedbe (šole)
-
Prijavite se šolskim AAI-računom, na katerem morate imeti dodeljene pravice za izvajanje kolesarskega izpita.
-
Vpišete se v spletno učilnico (vpis v spletno učilnico je prikazan v poglavju [Prvi vstop v spletno učilnico]).
-
V spletni učilnici v poglavju Kolesarski izpit kliknete na povezavo Prijava na izpit.
-
Odpre se vam stran Prijava na izpit.
-
S klikom na zavihek Prijava na izpit pridete do svoje izvedbe (šole) za prijavo učencev.
Izvedba (šola) za prijavo učencev na izpit
V novem šolskem letu si novi mentorji ustvarite svojo izvedbo za prijavo učencev na kolesarski izpit.
Ko imate ustvarjeno izvedbo za prijavo učencev, se učenci na izpit prijavljajo sami, kar je prikazano v poglavju [Prijava na izpit učenci].
Ročno jih lahko prijavi mentor, kar je prikazano v poglavju [Postopek ročne prijave].